Slapukų politika

Ši slapukų politika (toliau – Slapukų politika) taikoma kartu su mūsų Privatumo politika, kurioje numatyta, kaip mes renkame ir dalinamės duomenimis (susipažinti su mūsų privatumo politika galite čia). Ši Slapukų politika taikoma slapukų naudojimui Lietuvos meno pažinimo centro „Tartle“ (toliau – Tartle) interneto svetainėje www.tartle.lt (toliau – Svetainė).

 

Kas yra slapukai?

 

Slapukai – tai tekstiniai failai, kuriuose yra nedaug informacijos, siunčiamos į naršyklę ir saugomos Jūsų kompiuteryje, mobiliajame telefone ar kitame įrenginyje, kai lankotės interneto svetainėje. Kiekvieną kartą Jums lankantis toje pačioje interneto svetainėje, slapukai vėl siunčia informaciją į šią svetainę.

 

Ar slapukai yra privalomi?

 

Slapukai nėra privalomi, išskyrus griežtai privalomus slapukus. Tačiau atsisakant naudotis mūsų slapukais – mes negalėsime užtikrinti sklandaus ir patogaus naudojimosi Svetaine. Visais atvejais asmens duomenis slapukų pagalba mes renkame remiantis Jūsų sutikimu, išskyrus tuos duomenis, kuriuos renkame naudodami griežtai privalomus slapukus.

 

Kokio tipo slapukus mes naudojame?

 

Griežtai privalomi slapukai

 

Šie slapukai yra būtini tam, kad galėtumėte naršyti Svetainėje, naudotis ja ir jos funkcijomis.

 

Funkciniai slapukai

 

Funkciniai slapukai įrašo informaciją apie Jūsų pasirinkimus ir leidžia pritaikyti Svetainės naudojimą pagal Jūsų poreikius. Tartle funkcinius slapukus naudoja tam, kad įsimintų Jūsų pasirinkimus dėl kalbos, šalies ar kitų naršyklės nuostatų ir suteiktų personalizuotas ar patobulintas Jūsų pasirinktas funkcijas, tam, kad kitą kartą apsilankius svetainėje Jums nereikėtų visos šios informacijos suvesti dar kartą. Pavyzdžiui, Tartle taip pat gali sekti Jūsų naršyklės nuostatas, siekdama tinkamai pavaizduoti Svetainę Jūsų ekrane. Jei ištrinsite funkcinius slapukus, visi pasirinkimai ar pasirinkti nustatymai nebus išsaugoti tolesnių apsilankymų metu.

 

Statistinių duomenų / veikimą gerinantys slapukai

 

Šiuos slapukus Tartle naudoja informacijos apie tai, kaip lankytojai naudojasi mūsų Svetaine, rinkimui. Šie statistiniai duomenys suteikia mums informacijos, kaip dažnai lankomasi Svetainėje, kiek laiko joje praleidžiama, kaip dažnai naudojamasi Svetainės funkcijomis. Tai leidžia mums tobulinti Svetainės struktūrą, naršymą joje ir taip, kad naršymas Svetainėje būtų kaip įmanoma patogesnis vartotojui. Tartle gali stebėti, ar Jūs susiduriate su kokiomis nors klaidomis, ir nustatyti, kurias Svetainės dalis reikia koreguoti.

 

Reklamos slapukai

 

Šie slapukai naudojami įvertinti reklamos kampanijų pateikimą ir rezultatyvumą bei riboti Jums pateikiamos reklamos kiekį. Trečiųjų šalių reklamos skelbėjai, reklamos tinklai, duomenų mainų, rinkos analizės ir kitų paslaugų teikėjai į Jūsų įrenginį gali įrašyti trečiųjų šalių tikslinius reklaminius slapukus.

 

Konkretūs mūsų naudojami slapukai

 

Pavadinimas

Paskirtis

Sukūrimo momentas

Galiojimo laikas

Naudojami duomenys

site_session

Slapukas, naudojamas lankytojo sesijos būsenai fiksuoti vykdant skirtingas puslapių užklausas.

Įėjimo į svetainę metu

Kol baigiasi seansas

Unikalus identifikatorius

PHPSESSID

Slapukas, naudojamas lankytojo sesijos būsenai fiksuoti vykdant skirtingas puslapių užklausas.

Įėjimo į svetainę metu

Kol baigiasi seansas

Unikalus identifikatorius

_ga

Slapukas, naudojamas statistinei tinklapio informacijai rinkti.

Įėjimo į svetainę metu

2 metai

Unikalus identifikatorius

_gid

Slapukas, naudojamas statistinei tinklapio informacijai rinkti.

Įėjimo į svetainę metu

24 valandos

Unikalus identifikatorius

_gat

Slapukas, naudojamas statistinei tinklapio informacijai rinkti.

Įėjimo į svetainę metu

1 minutė

Unikalus identifikatorius

 

Google Analytics ir Google Tag Manager

 

Svetainėse taip pat yra tam tikrų komponentų, kuriuos perduoda „Google Analytics“ – „Google Inc.“ teikiama žiniatinklio srauto analizės paslauga. Tai trečiosios šalies slapukai, kurie renkami ir tvarkomi anonimiškai, siekiant stebėti ir gerinti pagrindinės svetainės veikimą (veikimo gerinimo slapukas). „Google Analytics“ naudoja slapukus rinkti ir analizuoti anonimišką informaciją apie svetainės naudotojų veiksmus. Šią informaciją renka „Google Analytics“, kuri ją apdoroja siekdama parengti ataskaitas svetainės savininkams apie svetainėje vykdomą veiklą. Išsamesnė informacija pateikta šiose tinklavietėse: http://www.google.com/policies/privacy/ ir https://www.google.it/policies/privacy/partners/.

Galite savo nuožiūra panaikinti „Google Analytics“ diegimą savo naršyklėje, pasirinkdami „Google“ „pasirinkimo“ (angl. opt-out) komponentą. Norėdami išjungti „Google Analytics“, spauskite šią nuorodą https://tools.google.com/dlpage/gaoptout.

 

Facebook Pixel

 

Šį Slapuką išsaugo „Facebook“. Jis leidžia Tartle įvertinti, optimizuoti ir kurti auditorijas reklamos kampanijoms, kurios naudojamos „Facebook“ svetainėje. Visų pirma jis leidžia Tartle matyti, kiek vartotojų keičia įrenginius bandydami pasiekti Interneto svetaines ir „Facebook“, siekiant užtikrinti, kad Interneto svetainės „Facebook“ reklamą matytų tie mūsų vartotojai, kuriems tokia reklama bus labiausiai aktuali remiantis vartotojo peržiūrėtu ir naudotu turiniu. Išsamesnė informacija apie „Facebook Pixel“ pateikta tinklavietėje https://en-gb.facebook.com/business/help/651294705016616.

„Facebook“ naudojamų slapukų ir „Facebook Pixel Re-Marketing“ galite atsisakyti Jūsų Facebook paskyros nuostatose.

 

Kokia informacija renkama slapukais?

 

Norime pabrėžti, jog jokie asmens duomenys, leidžiantys nustatyti Jūsų tapatybę, nėra renkami ir bet kokia surinkta informacija yra naudojama tik srauto analizės tikslais. Mūsų naudojamų slapukų pagalba renkame šią informaciją:

 

 • bendras apsilankiusių vartotojų skaičius;

 • vartotojo praleistas laikas puslapyje;

 • vartotojų peržiūrėtas puslapių skaičius / skaičius per sesiją;

 • naujų / senų lankytojų santykis;

 • lankytojų lytis bei amžius;

 • lankytojų pomėgiai;

 • kokia naršykle buvo aplankytas puslapis, jos versija ir kalba;

 • vietovė iš kurios buvo aplankytas puslapis;

 • interneto tiekėjo pavadinimas;

 • įrenginys, kuriuo buvo peržiūrėtas puslapis (stacionarus kompiuteris, planšetinis kompiuteris ar mobilus telefonas);

 • kokiu būdu buvo patekta į puslapį (tiesiogiai įrašius naršyklėje internetinį adresą, per paieškos sistemas (Google, Bing ir kt.), per socialinius tinklus („Facebook“ ir pan.), per kitas nuorodas.

 

Kaip valdyti slapukus?

 

Slapukus galite tvarkyti ir (arba) ištrinti savo nuožiūra. Savo kompiuteryje galite ištrinti visus išsaugotus slapukus, o daugumoje naršyklių galite pasirinkti, kad slapukai nebūtų išsaugomi. Atminkite, kad išjungę slapukus, galite netekti galimybės naudotis daugybe funkcijų, kurios taip pat būtinos interneto svetainių veikimui. Jei norite gauti daugiau informacijos apie slapukus, apsilankykite svetainėje www.aboutcookies.org, kurioje pateikta detalesnė ir nepriklausoma informacijos apie tai, kaip išjungti slapukus naršyklės parametrų skiltyje ir kaip pašalinti Jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus. Jei norite pašalinti slapukus iš savo mobiliojo telefono, žr. savo telefono naudojimo instrukciją.

 

Galiojimas ir pakeitimai

 

Ši Slapukų politika galioja nuo 2018 m. lapkričio 1 d. Slapukų politikos keitimo atveju mes paskelbsime atnaujintą jos versiją savo Svetainėje. Slapukų politikos pakeitimai ir papildymai įsigalioja nuo jų paskelbimo Svetainėje momento.

Sklandžiam svetainės veikimui ir statistiniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus.